Malé kroky vedou k velkému cíli

Máme za sebou Nový rok a každoroční společenskou vlnu novoročních předsevzetí.

Co ty a tvůj start do roku 2024? Necháváš se strhnout touto vlnou, cítíš ten krátký příval energie a odhodlání na startu roku? Nebo už taky víš, že novoroční změny jsou krátkodobé a většinou nevedou k vytouženému cíli? 

Zima je charakteristická svým klidem a tichem. Celá příroda a mnoho zvířat spí a nedělá vůbec nic. Miluješ taky, když se v zimě a hlavně ve sněhu v přírodě zastavíš a zavnímáš to naprosté hluboké ticho… ?

Rytmus roku a střídání ročních období máme i my v sobě zakořeněný, jen mu bohužel mnohdy nedokážeme naslouchat.  Zimní dny jsou krátké, světla není moc a náš zkušený instinkt nám říká, že bychom měli energii uchovávat, aby nám vydržela do jara a ne začít den na základě novoročního předsevzetí v 5hodin ráno ve fitku, abychom konečně s tímto novým rokem zhubly nabraná kila.

Pojďme vnímat naši přirozenost, vzít si příklad z přírody a zpomalit.

V zimním období je tím nejlepším předsevzetím či záměrem začít konečně odpočívat a dopřát si dostatečný spánek. Ten je tou nejlepší investicí k posílení celého těla, získání energie a vůle na jaro.

Elementem zimy je voda, která vymílá břehy pomalu a trpělivě až nakonec dokáže semlít i ten nejtvrdší kámen na prach. Tato taktika přírody funguje i nám.

Malé kroky vedou k velkému cíli.

Malé pravidelné kroky, které nás nestojí příliš mnoho energie, možná tolik neuspokojí naše ego, ale dovedou nás k cíli nejsnáze. Pomáhají nám totiž překonat bariéru nedostatku energie a náš vnitřní kompas, který nám tvrdí, že na velké úkoly zkrátka ještě není čas a měly bychom je odložit.

Naše nejlepší letošní předsevzetí by tedy mohlo být, nedělat si letos žádná předsevzetí, která vyžadují velkou sílu a vrhají nás přímo do akce. 

Pojďme namísto toho využít období zimy k zastavení a ponoru do vlastního nitra skrze pravidelnou meditaci.

Dopřejme samy sobě čas sledovat své pocity, formulovat přesvědčení a hodnoty, které bychom chtěly vnést nejen do tohoto nového roku, ale také do svého života.

Usedni každý den k meditaci a naslouchej svému nitru.

Právě v tomto období zimního odpočinku a meditací se v nás rodí semínka, která na jaře vyklíčí v plné síle a vytrvalosti.

Přidej se k 21-denní meditační cestě zimou.
Začínáme 15.1.2024